Hakkımızda

FAA Dizayn İç mimarlık, 2017 yılında kurulmuş iç mimarlık, mimarlık, mühendislik alanlarında proje üreten, tasarlamış olduğu projeleri uygulayan iç mimarlık ve inşaat şirketidir.

 

FAA Dizayn, iç mimar, mimar, tasarımcı ve farklı mühendislik disiplinlerinden oluşan proje ekibi ile sanatçılar, zanaatkarlar, atölyeler ve kaba inşaat, ince yapı ustalarından oluşan uygulama ekibiyle ahahtar teslim projeler üreten; bu konuda küçük, orta ve büyük ölçekli birçok referans projeye imza atmış iç mimarlık ve inşaat şirketidir.

 

Hikayemiz 2017 yılında, 30 yıldır sabit ve hareketli mobilya üretimi yapan aile şirketimizden ayrılma kararıyla başladı, o yıllarda birçok mimarlık ve müteahhitlik firmasına taşeronluk veya alt yüklenici olarak hizmet veriyorduk.

 

Mobilya, bir iç mimari projenin en teknik üretim ve uygulama detayı olan alanıdır, proje bitiminde, aktif kullanacağınız dogrudan elle temasınızın olduğu, gözünüzün en fazla gördüğü alanlar mobilya yüzeyleridir, bundan dolayı tüm altyapı grubu, elektrik, mekanik, sıhhi ve zayıf akım tesisatları, sabit mobilya yerleşimlerine göre yapılır.

Bu sebebten, mobilya harici alanlarıda mecburen kontrol etmek, takibini yapmak ve bazen kendi bünyemizde çözmek zorunda kalıyorduk. Bu duruma bağlı olarak hizmet alanımız uygulama olarak her geçen gün artıyordu: önce çelik, sonra alçıpan, tesisat, mekanik… derken bir süre sonra, anahtar teslim alt yüklenici olduk.

 

Bir süre sonra proje ile uygulma alanlarındaki uyumsuzluklarla ugraşmaya başlamıştık ve bu durum bizi hizmetlerimizi tek çatı altında toplayıp daha özgün ve daha işlevsel projeler üretebilmek için FAA Dizayn İç Mimarlık firmasını kurmamıza sevk etti.

 

FAA Dizayn İç Mimarlık siz degerli müşterilerimizin sayesinde, bugün merkez proje ofisi İstanbul’da olmak üzere İstanbul’un tüm ilçerinde faliyet gösteren, Antalya’nın döşemealtı ilçesinde mobilya atölyesiyle sabit mobilya üretimi yapan ve İstanbul, Antalya ve Ankara’da proje üreten bir firma haline geldi.